Úvod

Poslední přidané

Nejčtenější

Vítejte na našich stránkách.

Obec Paskov

 

První zmínku o obci nalezneme v historických pramenech v závěti olomouckého biskupa Bruna již v roce 1267. Obec Paskov je územně začleněna pod okres Frýdek Místek a náleží pod Moravskoslezský kraj. Počet trvale žijících obyvatel je necelých čtyři tisíce. Obec je rozdělena na dvě části - Paskov a Oprechtice. Oprechtice byly založeny v roce 1699, až do roku 1980 vystupovaly jako samostatná obec, kdy byly v rámci integrace přičleněny k Paskovu.

Paskov leží v průměrné výšce 256 metrů nad mořem. Celková plocha obce je 1178 ha, čtvrtinu zabírá orná půda, pětina je osázena lesním porostem. Území má rovinatý charakter s mírným stoupáním od severu k jihozápadu proti proudu řek Ostravice a Olešné. Část Oprechtice je plošně velmi malá, navazuje na část obce Paskov, která je označována jako Břehy a její nadmořská výška se pohybuje v rozpětí 268 až 282 m.

Obec Paskov leží na přechodu z ostravské průmyslové aglomerace do Beskyd. Na konci osmdesátých let byla nejprůmyslovější obcí v tehdejším Československu, s téměř 8000 pracovních míst. Nalezneme zde základní i mateřskou školu. Pro využití volného času je k dispozici sportovní hřiště, krytá hala i další sportoviště. Dále v obci najdeme knihovnu, kino, poštu, kostel a hřbitov. Má zde ordinaci několik praktických lékařů i několik stomatologů. Místní obyvatelé mohou využívat plynofikaci, kanalizaci i veřejný vodovod.

 

Paskov mapa

 

Paskov letecký

Aktualizováno (Sobota, 03 Duben 2010 21:00)

 
Hlavní nabídka
Přihlášení
On-Line
Právě připojeni - host: 1